Všechno už víme

Se vstupem do politiky – já používám raději výraz “náš společný prostor”, mám jako úplný zelenáč možnost si uvědomovat stále více věcí a denně za to děkuji.

Co jsem si uvědomila?

Vše, každá oblast našeho života, již dávno má své optimální řešení.

Vše je již někde zpracované a připravené k použití.

Většina lidí i odborníků se na tom dokonce shoduje a o těchto řešení v rámci svého oboru vědí.

Není tudíž třeba čerpat granty a dotace na vymýšlení dávno vymyšleného nebo krčit rameny a utápět se v beznaději.

Proč to stále neděláme?

Já si jednoduše myslím, že stále někteří lidé jedou v rovině soutěže a chamtivosti a chtějí urvat prvenství a patentovat si “vynález” pro sebe a dokud nebude patentován a tudíž z něj něco bude, je lépe přiživovat se na stávající bídě. Bohužel to chce ta menšina, která buď skutečně neví, že řešení tady již dávno jsou nebo to sice ví, ale nehodí se jim to do krámu.

Ptáte se, jak se zjevné řešení například v otázce půdy nebo přístupu k pitné vodě může někomu nehodit použít? Pak patříte mezi většinu lidí.

A proč tedy ta zjevná většina nic nedělá?

No, protože uvěřila, že nic nemůže změnit. Uvěřila, že nemá cenu chodit k volbám. Uvěřila, že jsou osamocení a příliš malí na to, aby jim někdo naslouchal. Uvěřila, že má cenu volit menší zlo. Uvěřila, že když bude volit srdcem, svůj hlas zahodí. Věří každému slovu, které se řekne v televizi a napíše v novinách.

Věří. Ale komu? Komu dala většina svou víru a tím i sílu?

No, přeci té maličké menšině. Jsem přesvědčena o tom, že lidi, kteří vědomě škodí jsou skutečně v nepatrné menšině. Proč to dělají? No, protože moc, peníze, výhody. Že je to bláhové, protože na to přeci jednou dojedou i jejich děti a vnuci? To si zatím neuvědomují.

Dobře, ale jak je to tedy s těmi hlasy? Co když můj hlas propadne?!!!

Ano, to je známý strašák všech voleb. Žádný hlas, ale nemůže propadnout. Váš hlas je energie, která tvoří.

A víte proč nás straší?

No, protože, když bychom jim přestali věřit, tak ta maličká menšina nedostane přeci žádné naše hlasy!

A to by pak znamenalo, že bychom se mohli všichni propojit a vyzvat ty, kteří se léta snaží prosadit ta optimální řešení, aby s nimi přišli a je jedno jak se jmenuje ta parta, která je sdružuje a společně bychom našli cestu jak je uvést do života.

Že je to naivní a příliš jednoduché?

Ano, je to jednoduché. Je a vždy byl přirozený řád života a ten je jedno-duchý. V něm je přímo zakotveno vědomí sounáležitosti a princip pro dobro všech zúčastněných.

A závěr?

Jsem vlastně velmi příjemně překvapená z prostředí, kterému jsme si zvykli říkat politika. Za mě je politikem každý z nás ať si to uvědomuje nebo ne. Každý z nás je přirozenou součástí péče o náš společný prostor, čerpá z něj a je tudíž i odpovědný za to, co do tohoto prostoru vloží. A podle toho co vložíme, můžeme čerpat a naopak.

Jak říkám, jsem úplný zelenáč, a přesto jsem v krátké době potkala spoustu lidí z různých politických subjektů, kteří mají na věci stejný pohled jako já a hlavně mají ta optimální řešení. Jen se prostě nedostali ke slovu, protože ta malinkatá menšina, ta hlavička každé té party, chce ještě chvíli hrát tu hru.
Tak mě tak napadlo, pojďme se sejít parta, ne parta a nedávat sílu těm malým hlavičkám a dejme sílu sami sobě. Vytvořme skutečné hnutí a nemusíme být ani všichni jeho členy. Vždyť na barvě dresu vážně nezáleží.

Jediné na čem záleží je naše společná cesta, naše společné dílo. Na čem záleží je společně si vytvořit moudrou společnost sounáležitosti postavenou na přirozených zákonech života.

Co takhle udělat si takový rozhovor každý sám se sebou? Mě to velmi posílilo:).

Vládněme sobě sama moudře a odpovědně pro dobro nás všech (sebe nevyjímaje).

Lucie Meškanová

Komentáře